NATURALNY DOM PLUS

czyli ZDROWY DOM PASYWNY

BLOCZKI SILIKATOWE – ZDROWE MURY TWOJEGO DOMU

SILIKATY czyli wyroby wapienno-piaskowe (wapienno-krzemowe) są produkowane wyłącznie z naturalnych surowców takich jak piasek (90%), wapno (7%) oraz woda (3%). Podczas produkcji piasek i wapno nasycone parą wodną twardnieją tworząc „sztuczny kamień” o dużej wytrzymałości.

SILIKATY są wyrobami ekologicznymi, nie emitują żadnych szkodliwych związków, a pod względem promieniotwórczości naturalnej zaliczane są do najbezpieczniejszych materiałów budowlanych. Podczas produkcji nie są dodawane jakiekolwiek surowce czy związki chemiczne szkodliwe dla środowiska naturalnego. Materiał po rozbiórce może być zmielony i ponownie użyty do produkcji, natomiast umieszczony w gruncie jako gruz nie powoduje jego skażenia. Silikaty są materiałem o najniższym poziomie zawartości szkodliwych pierwiastków promieniotwórczych – kilkakrotnie niższym od tego którym charakteryzują się inne popularnych materiały budowlane.

Stężenie pierwiastków promieniotwórczych określane jest dwoma współczynnikami, które nie mogą być większe niż f1<1,2 Bg/kg, f2<240 Bg/kg w silikatach wartości te wynoszą f1<0,16 Bg/kg, f2<20 Bg/kg, czyli wartości o wiele niższe niż wymagane.

SILIKATY są materiałem, który w naturalny sposób reguluje mikroklimat wnętrza poprzez dużą zdolność do absorpcji nadmiernej wilgoci z powietrza w sposób nieporównywanie wyższy niż materiały ceramiczne.

WENTYLACJA MECHANICZNA – CZYSTE I ŚWIEŻE POWIETRZE W TWOIM DOMU

Wentylacja mechaniczna daje kontrolowaną jakość powietrza w domu.

Powietrze jest czyste dzięki filtracji wysokiej jakości filtrami klasy M5 i w większości pozbawione pyłów PM10 i PM 2,5.

WYKOŃCZENIA Z MATERIAŁÓW NATURALNYCH

CEGŁA Z GLINY NIEPALONEJ

Wykonana wyłącznie z naturalnych materiałów 75% iły , 25 % piaski

Wykorzystywana jako materiał okładzinowy do wnętrz lub do budowy wewnętrznych ścian działowych

TYNKI GLINIANE

oferujemy bogatą paletę kolorystyczną tynków glinianych wykonanych wyłączenie z naturalnych materiałów bez dodatku metylocelulozy w przystępnej cenie.

Wykonujemy tynki z dodatkiem ziół (lawenda, rozmaryn, chaber) oraz różnych odmian marmurów i muszli.

PŁYTY GLINIANE
Oferujemy płyty gliniane w dwóch grubościach 1,8mm i 2,2mm
Wykonane z 25% z iłów w 75% z piasku przeznaczone do suchej zabudowy poddaszy bądź do realizacji lekkich naturalnych ścian działowych

FARBY NATURALNE – BAZUJĄCE WYŁĄCZNIE NA NATURALNYCH SKŁADNIKACH

Oferujemy farby do ścian i sufitów : gliniane, wapienne, kazeinowe, dyspersyjne, sylikatowe.

Wszystkie farby oferowane są w wersji drobnoziarnistej i gruboziarnistej

PODŁOGI  DREWNIANE, WOSKI I OLEJE NATURALNE