DOM PLUS to zespół architektów, kierowników budów oraz wykonawców, których połączyła jedna pasja:

zdrowe, komfortowe i przystępne cenowo wysokoefektywne budownictwo pasywne.

DOM PLUS to spółka powstała w 2016r. jako efekt doświadczeń projektowych i wykonawczych gromadzonych od 2007r. w ramach realizacji pierwszych w Polsce wielkogabarytowych budynków pasywnych. W efekcie naszych działań poprzedzających powstanie spółki DOM PLUS zostały zaprojektowane budynki pasywne o łącznej powierzchni ponad 20.000m2. Są one w większości zrealizowane lub są w trakcie realizacji. Są to budynki o różnorodnych funkcjach takich jak: hale sportowe, przedszkola, domy kultury, przychodnie, szpitale, a nawet kościoły.

W 2015r. został oddany do użytkowania dom modelowy w Kokotowie – zeroenergetyczny budynek pasywny certyfikowany w Passivhaus Institut w Darmastadt. Dom stał się bazą, na której zostały sformułowane docelowe zasady technologii DOM PLUS. Obecnie w domu są organizowane cykliczne spotkania w ramach Otwartych Dni Budynków Pasywnych.

Właściciele DOM PLUS:

Irena Łobocka – posiadająca wieloletnie doświadczenie w koordynacji inwestycji budynków pasywnych. Prowadziła nadzór finansowy nad realizacją Centrum Budownictwa Zeroenergetycznego w Kokotowie p.Krakowem – pierwszego w Polsce budynku zeroenergetycznego o powierzchni ok.1000m2 certyfikowanego w Passivhaus Institut w Darmstadt. Ponadto koordynator krajowego klastra kluczowego – Klaster Zrównoważona Infrastruktura – skupiającego firmy specjalizujące się w problematyce efektywności energetycznej.

Tomasz Pyszczek i Marcin Stelmach – architekci specjalizujący na polu wysokoefektywnego budownictwa pasywnego. Prowadzą biuro projektowo-wdrożeniowe Architektura Pasywna, w którym powstały pierwsze w Polsce projekty wielkogabarytowych pasywnych budynków użyteczności publicznej certyfikowane w Passivhaus Institut w Darmastadt.  Posiadają wieloletnie realizacyjne doświadczenie w budownictwie pasywnym oraz uprawnienia do certyfikacji budynków pasywnych nadane przez Passivhaus Institut w Darmastadt.

Wiesław Dybał – kierownik budowy posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i nadzorze realizacji budownictwa pasywnego. Dodatkowo specjalizujący się w kontroli fizyki budynku przy pomocy specjalistycznego sprzętu do prób szczelności powietrznej, termowizji, skuteczności wentylacji mechanicznej, akustyki. Posiada tytuł Mistrza budownictwa pasywnego nadawany przez Passivhaus Institut w Darmastadt.